Get Adobe Flash player

WYSZUKAJ NA STRONIE

O F E R T A

SCULPTRA

 

 

SCULPTRA

 


Sculptra® to biokompatybilny (tzn. nieszkodliwy dla ludzkiego organizmu) i biodegradowalny (tzn. rozkładany lub metabolizowany w ludzkim organizmie) preparat do wstrzyknięć  wykorzystujący substancję znaną jako kwas L-polimlekowy. Działa inaczej niż tradycyjnie stosowane wypełniacze. Pobudza on w sposób naturalny skórę do produkcji własnego kolagenu.

Jest to preparat wolumetryczny nadający owalowi twarzy ładny naturalny kształt, uzupełnia ubytki w objętości twarzy, będące następstwem procesu starzenia. Efektem kuracji jest naturalnie gładsza i jędrniejsza skóra z wyraźnie zredukowanymi bruzdami i zmarszczkami.

 


 

Przebieg zabiegu

Preparat Sculptra wstrzykuje się śródskórnie lub podskórnie w obszarach, w których stwierdzono zanik podściółki tłuszczowej i utratę objętości. Wstrzykiwanie preparatu powoduje lekki dyskomfort. Preparat jest wstrzykiwany za pomocą ultracienkiej igły. Często obszar poddany zabiegowi jest uprzednio znieczulany. Zwykle pojedynczy zabieg trwa od 20 do 30 minut

Efekty

Sculptra® działa stopniowo, w naturalny sposób pobudzając organizm do produkcji własnego kolagenu, a tym samym powodując trwałe ujędrnienie skóry. Po upływie 4 do 6 tygodni konieczna jest ocena stanu skóry. Lekarz decyduje wtedy, czy potrzebne są dodatkowe zabiegi. Zwykle pożądane rezultaty uzyskuje się po wykonaniu 3 zabiegów w odstępach 6-cio tygodniowych. Efekty kuracji różnią się u poszczególnych pacjentów. W wielu przypadkach uzyskane rezultaty utrzymują się nawet do 2 lat.

Działania niepożądane

Działania niepożądane towarzyszące zabiegom z użyciem preparatu Sculptra® są zwykle bardzo nieznaczne i krótkotrwałe. Może się pojawić zaczerwienienie, niewielkie zasinienie, krwawienie.
Dodatkowo, pod skórą w obszarze poddanym kuracji mogą się tworzyć małe grudki, które z czasem zanikają. Wszelkie niespodziewane działania niepożądane kuracji należy zgłaszać lekarzowi.


Preparat Sculptra można stosować do korekcji różnych partii twarzy:

  • głębokich zmarszczek nosowo-wargowych
  • bruzd w kącikach ust (zmarszczek marionetkowych)
  • zapadniętych policzków
  • zmarszczek na policzkach i podbródku
  • okolic kości policzkowych