Get Adobe Flash player

WYSZUKAJ NA STRONIE

O F E R T A

Leczenie nadpotliwości

 

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI 


 

Nadpotliwość

Pocenie się jest najważniejszym sposobem termoregulacji organizmu. Nadpotliwość to przykra dolegliwość, która polega na nadmiernej produkcji potu. Osoby z nadmierną potliwością wydzielają pot zbyt obficie niż jest to potrzebne do kontrolowania temperatury ciała. Dotknięci problemem, cały czas mają wilgotne ręce, stopy i pachy. Nadpotliwość może ograniczać normalne funkcjonowanie, bywa bardzo krępująca. Miejscowa nadmierna potliwość dotyczy głównie stóp, dłoni i, w około 30-40% przypadków, pach.

Botox (oczyszczona postać toksyny botulinowej typu A) jest zalecany w leczeniu miejscowej nadmiernej potliwości. Jest on bezpośrednio wstrzykiwany w obszar pach lub w inne wybrane miejsce. Powstrzymuje działanie nerwów, które połączone są z gruczołami wydzielania zewnętrznego. W efekcie wydzielanie potu zostaje zahamowane.

Przebieg zabiegu

Przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje mała objętość (0.1-0.2 ml) roztworu Botoxu w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę obu pach. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie tych miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane. Zabieg trwa około 30 minut.

Efekty kuracji

 

Efekt wykazuje indywidualne różnice. Blokada zakończeń nerwowych utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. Kolejny zabieg może być przeprowadzony po ok. 7-12 miesiącach.